III Konferencja Safety and Security (2015)

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w III Konferencji Safety and Security na temat „Nowoczesne technologie, systemy i rozwiązania organizacyjne służące bezpieczeństwu informacji i danych osobowych”, organizowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego (SWBN) i Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych (KSOIN), która odbędzie się w dniach 18-20 marca 2015 r. w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „HYRNY” w Zakopanem.

Wtorek 27.01.2015 | czytaj całość

BOSSG partnerem Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej

PIKWMiło nam poinformować, że BOSSG rozpoczął współpracę partnerską z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej. Nasza współpraca zostanie zainaugurowana podczas XIII Międzynarodowego Kongresu Kontroli Wewnętrznej, Audytu Wewnętrznego, Antykorupcji i zwalczania Oszustw, który odbędzie się w dniach 25-26.09.2014 r. w Krakowie.

Środa 24.09.2014 | czytaj całość

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Czwartek 17.04.2014 | czytaj całość

Zapraszamy na X Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych

Logo kongresuW dniach 28-30 maja 2014 r, w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczyn­kowym "Hyrny", w Zakopanem odbędzie się jubileuszowy, X Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych. Będzie to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych przedsięwzięć organizacyjno-szkoleniowych w Polsce, mających istotne znaczenie i wpływ na stan bezpieczeństwa firm i instytucji.

Środa 16.04.2014 | czytaj całość

Ostatnio otwierane strony

« Powrót do kalendarza wydarzeń
« Powrót do listy wydarzeń w tym dniu
14
stycznia
2011
W jaki sposób można zwiększyć koszty uzyskania przychodu? (PIT)
Kategoria: Informacje podatkowe

Jak wiadomo im wyższe koszty uzyskania przychodu, tym niższa podstawia opodatkowania, co skutkuje mniejszą daniną dla fiskusa. Koszty te możemy zwiększyć dzięki zastosowaniu optymalnego sposobu amortyzacji.

 

Zgodnie z Dz.U. 2010.219.1442, amortyzacji podlegają:

 

z zastrzeżeniem art. 22c, stanowiące własność lub współwłasność podatnika, nabyte lub wytworzone we własnym zakresie, kompletne i zdatne do użytku w dniu przyjęcia do używania:

 

  1. budowle, budynki oraz lokale będące odrębną własnością,
  2. maszyny, urządzenia i środki transportu,
  3. inne przedmioty

 

- o przewidywanym okresie używania dłuższym niż rok, wykorzystywane przez podatnika na potrzeby związane z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą albo oddane do używania na podstawie umowy najmu, dzierżawy lub umowy określonej w art. 23a pkt 1, zwane środkami trwałymi.

 

Jednostka gospodarcza może stosować różnorodne metody amortyzowania środków trwałych z których wyróżniamy:

 

  • liniową
  • degresywną
  • podwyższonych stawek przy użyciu współczynników
  • stawek indywidualnie ustalonych
  • jednorazowego odpisu

 

Jako podsumowanie proponujemy ciekawy przykład, który łatwo zobrazuje nam kilka możliwości amortyzacji samochodu osobowego o wartości 60 tys. zł:

 

Pierwszą z nich wyznaczamy ze stawek zamieszczonych w PIT i wynosi ona 20 proc., rocznie zatem do kosztów moglibyśmy zaliczyć 12 tys. zł.

 

Mamy możliwość podwyższenia stawki maksymalnie do 28-procentowej, gdy samochód byłby szczególnie eksploatowany. W tym przypadku do kosztów uzyskania przychodów rocznie moglibyśmy zaliczyć 16 tys. 800 złotych.

 

Można również zastosować stawkę indywidualną,  w wypadku gdy samochód używany był co najmniej przez 6 miesięcy przed jego nabyciem lub jeśli przed wprowadzeniem go do ewidencji ponieśliśmy wydatki zwiększające wartość auta o co najmniej 20 procent. W takiej sytuacji możemy zastosować stawkę 40-proc. i zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu 24 tys. złotych.

 

Źródło: www.interia.pl

 

 


Usługi powiązane z tym tematem:


Dołącz do nas

Wsteczdo góry
Poleć stronę:
Wiadomość nie została wysłana
Wypełnij właściwe pola
Dziękujemy za polecenie naszej strony znajomemu
* Adres e-mail odbiorcy
* Adres e-mail nadawcy
Zarejestruj
Rejestracja użytkownika się nie powiodła
Nazwa użytkownika jest już używana
Hasła nie są identyczne
Wypełnij właściwe pola
Użytkownik został utworzony
Wpisz adres e-mail
(minimum 6 znaków)
*- wymagane pola