BOSSG partnerem Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej

PIKWMiło nam poinformować, że BOSSG rozpoczął współpracę partnerską z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej. Nasza współpraca zostanie zainaugurowana podczas XIII Międzynarodowego Kongresu Kontroli Wewnętrznej, Audytu Wewnętrznego, Antykorupcji i zwalczania Oszustw, który odbędzie się w dniach 25-26.09.2014 r. w Krakowie.

Środa 24.09.2014 | czytaj całość

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Czwartek 17.04.2014 | czytaj całość

Zapraszamy na X Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych

Logo kongresuW dniach 28-30 maja 2014 r, w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczyn­kowym "Hyrny", w Zakopanem odbędzie się jubileuszowy, X Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych. Będzie to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych przedsięwzięć organizacyjno-szkoleniowych w Polsce, mających istotne znaczenie i wpływ na stan bezpieczeństwa firm i instytucji.

Środa 16.04.2014 | czytaj całość

Dynamiczny rozwój BOSSG nagrodzony

Dynamiczny rozwój BOSSG zaowocował przyznaniem mu przez Instytut Nowoczesnego Biznesu tytułów: Gepard Biznesu 2013, Efektywna Firma 2013 i Mocna Firma Godna Zaufania 2013 województwa łódzkiego w związku z jednym z najwyższych wzrostów wartości rynkowej oraz jednej z najwyższych średnich stosunku zysku netto do przychodów netto i zrównanych z nimi w latach 2011-2012.

Piątek 21.03.2014 | czytaj całość

Ostatnio otwierane strony

« Powrót do kalendarza wydarzeń
« Powrót do listy wydarzeń w tym dniu
2
stycznia
2014
Nowy Rok - Nowa ustawa VAT - kolejna nowelizacja VAT już od marca 2014!
Kategoria: Informacje podatkowe

Resort finansów przedstawił projekt nowelizacji ustawy o VAT z dnia 23 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, która wejdzie w życie po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, czyli prawdopodobnie w okolicach początku marca 2014 r.

 

W związku z tym, że na wniosek polskiego rządu jeszcze w grudniu 2013 r. Rada Unii Europejskiej wydała zgodę na wprowadzenie ograniczeń dla Polski w zakresie odliczeń VAT od wydatków związanych z zakupem i eksploatacją samochodów wykorzystywanych w działalności Minister Finansów w najbliższej przyszłości zamierza wprowadzić kolejne ograniczenia dla przedsiębiorców.

 

Nowe regulacje mają ograniczyć prawo do odliczenia 50% podatku vat - z tytułu nabycia samochodów osobowych i innych pojazdów o masie do 3,5 tony, używanych do prowadzenia działalności gospodarczej i do celów prywatnych.

 

Także ograniczenia mają dotyczyć 50% podatku naliczonego vat od paliwa i innych wydatków eksploatacyjnych. Tu, zgodnie z projektem, wprowadzono przepis przejściowy, który oznacza, że do 30 czerwca 2015 r. użytkownicy samochodów wykorzystywanych do celów prywatnych i do działalności gospodarczej nie będą mogli korzystać z tego prawa. Z założenia pełne odliczenie będzie przysługiwało w odniesieniu do wydatków związanych z pojazdami wykorzystywanymi przez podatnika wyłącznie do działalności gospodarczej, cokolwiek by to znaczyło.

 


Usługi powiązane z tym tematem:


Dołącz do nas

Wsteczdo góry
Poleć stronę:
Wiadomość nie została wysłana
Wypełnij właściwe pola
Dziękujemy za polecenie naszej strony znajomemu
* Adres e-mail odbiorcy
* Adres e-mail nadawcy
Zarejestruj
Rejestracja użytkownika się nie powiodła
Nazwa użytkownika jest już używana
Hasła nie są identyczne
Wypełnij właściwe pola
Użytkownik został utworzony
Wpisz adres e-mail
(minimum 6 znaków)
*- wymagane pola