III Konferencja Safety and Security (2015)

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w III Konferencji Safety and Security na temat „Nowoczesne technologie, systemy i rozwiązania organizacyjne służące bezpieczeństwu informacji i danych osobowych”, organizowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego (SWBN) i Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych (KSOIN), która odbędzie się w dniach 18-20 marca 2015 r. w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „HYRNY” w Zakopanem.

Wtorek 27.01.2015 | czytaj całość

BOSSG partnerem Polskiego Instytutu Kontroli Wewnętrznej

PIKWMiło nam poinformować, że BOSSG rozpoczął współpracę partnerską z Polskim Instytutem Kontroli Wewnętrznej. Nasza współpraca zostanie zainaugurowana podczas XIII Międzynarodowego Kongresu Kontroli Wewnętrznej, Audytu Wewnętrznego, Antykorupcji i zwalczania Oszustw, który odbędzie się w dniach 25-26.09.2014 r. w Krakowie.

Środa 24.09.2014 | czytaj całość

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Czwartek 17.04.2014 | czytaj całość

Zapraszamy na X Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych

Logo kongresuW dniach 28-30 maja 2014 r, w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczyn­kowym "Hyrny", w Zakopanem odbędzie się jubileuszowy, X Kongres Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych. Będzie to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych przedsięwzięć organizacyjno-szkoleniowych w Polsce, mających istotne znaczenie i wpływ na stan bezpieczeństwa firm i instytucji.

Środa 16.04.2014 | czytaj całość

Ostatnio otwierane strony

« Powrót do kalendarza wydarzeń
« Powrót do listy wydarzeń w tym dniu
10
stycznia
2014
Rezygnacja z ZFŚS do końca stycznia
Kategoria: Informacje dotyczące zasobów ludzkich

Pracodawcy spoza sfery budżetowej, którzy na dzień 1 stycznia danego roku posiadają mniej niż 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, mogą, na zasadzie dobrowolności, zdecydować o utworzeniu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych lub wypłacać świadczenie urlopowe. Mogą również zrezygnować z tych form wsparcia dla pracowników, z zastosowaniem trybu określonego w ustawie o ZFŚS.

 

Jeżeli u pracodawcy stan zatrudnienia wynosi poniżej 20 pracowników (przeliczając na pełne etat) i nie obowiązuje go układ zbiorowy pracy, jest on zobligowany przekazać pracownikom informację w sprawie rezygnacji z ZFŚS w sposób zwyczajowo przyjęty w danej firmie. Obowiązku tego musi dopełnić w pierwszym miesiącu danego roku kalendarzowego, a zatem w odniesieniu do 2014 r. termin ten upływa 31 stycznia br.

 

Warto dodać, że skutkiem niedotrzymania styczniowego terminu rezygnacji z tworzenia ZFŚS i wypłacania świadczenia urlopowego w trybie określonym powyżej jest konieczność prowadzenia Funduszu lub wypłacania świadczenia urlopowego do końca danego roku kalendarzowego. Decyzję o rezygnacji pracodawca może podjąć dopiero w styczniu 2015 r.

 

Wskazany obowiązek nie dotyczy pracodawców, którzy legitymują się większym stanem zatrudnienia i zobowiązani są do tworzenia regulaminu wynagradzania. Postanowienie w sprawie rezygnacji z ZFŚS (i wypłacania świadczenia urlopowego) muszą oni wprowadzić do tego regulaminu, chyba że objęci są układem zbiorowym pracy. Nie są przy tym związani ustawowym terminem. Zmiany dokonane w układzie zbiorowym wymagają zgody zakładowej organizacji związkowej. Forma uzgodnienia z organizacją związkową dotyczy też regulaminu wynagradzania, z tym że w przypadku braku takiej organizacji pracodawca może dokonać uzgodnienia z przedstawicielem pracowników.

 


Usługi powiązane z tym tematem:


Dołącz do nas

Wsteczdo góry
Poleć stronę:
Wiadomość nie została wysłana
Wypełnij właściwe pola
Dziękujemy za polecenie naszej strony znajomemu
* Adres e-mail odbiorcy
* Adres e-mail nadawcy
Zarejestruj
Rejestracja użytkownika się nie powiodła
Nazwa użytkownika jest już używana
Hasła nie są identyczne
Wypełnij właściwe pola
Użytkownik został utworzony
Wpisz adres e-mail
(minimum 6 znaków)
*- wymagane pola