Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

BOSSG życzy Państwu Wesołych Świąt

Czwartek 24.12.2015 | czytaj całość

V Konferencja Bezpieczeństwa Narodowego

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w V Konferencji Bezpieczeństwa Narodowego, która odbędzie się w dniach 28-30.09.2015 r w Hotelu Zamek w Gniewie, przy ul. Zamkowej 3. Gościem honorowym konferencji będzie Lech Wałęsa, a specjalnym - Janusz Piechociński. Podczas uroczystej gali zostaną przyznane tytuły „Lider Bezpieczeństwa Narodowego” wraz z buławą hetmańską dla instytucji i przedsiębiorców, którzy szczególnie zasłużyli się na rzecz bezpieczeństwa narodowego i gospodarczego naszego kraju.

Wtorek 16.06.2015 | czytaj całość

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Wielkanoc 2015

Piątek 03.04.2015 | czytaj całość

III Konferencja Safety and Security (2015)

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w III Konferencji Safety and Security na temat „Nowoczesne technologie, systemy i rozwiązania organizacyjne służące bezpieczeństwu informacji i danych osobowych”, organizowanej przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego (SWBN) i Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych (KSOIN), która odbędzie się w dniach 18-20 marca 2015 r. w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „HYRNY” w Zakopanem.

Wtorek 27.01.2015 | czytaj całość

Ostatnio otwierane strony

« Powrót do kalendarza wydarzeń
« Powrót do listy wydarzeń w tym dniu
10
stycznia
2014
Rezygnacja z ZFŚS do końca stycznia
Kategoria: Informacje dotyczące zasobów ludzkich

Pracodawcy spoza sfery budżetowej, którzy na dzień 1 stycznia danego roku posiadają mniej niż 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, mogą, na zasadzie dobrowolności, zdecydować o utworzeniu zakładowego funduszu świadczeń socjalnych lub wypłacać świadczenie urlopowe. Mogą również zrezygnować z tych form wsparcia dla pracowników, z zastosowaniem trybu określonego w ustawie o ZFŚS.

 

Jeżeli u pracodawcy stan zatrudnienia wynosi poniżej 20 pracowników (przeliczając na pełne etat) i nie obowiązuje go układ zbiorowy pracy, jest on zobligowany przekazać pracownikom informację w sprawie rezygnacji z ZFŚS w sposób zwyczajowo przyjęty w danej firmie. Obowiązku tego musi dopełnić w pierwszym miesiącu danego roku kalendarzowego, a zatem w odniesieniu do 2014 r. termin ten upływa 31 stycznia br.

 

Warto dodać, że skutkiem niedotrzymania styczniowego terminu rezygnacji z tworzenia ZFŚS i wypłacania świadczenia urlopowego w trybie określonym powyżej jest konieczność prowadzenia Funduszu lub wypłacania świadczenia urlopowego do końca danego roku kalendarzowego. Decyzję o rezygnacji pracodawca może podjąć dopiero w styczniu 2015 r.

 

Wskazany obowiązek nie dotyczy pracodawców, którzy legitymują się większym stanem zatrudnienia i zobowiązani są do tworzenia regulaminu wynagradzania. Postanowienie w sprawie rezygnacji z ZFŚS (i wypłacania świadczenia urlopowego) muszą oni wprowadzić do tego regulaminu, chyba że objęci są układem zbiorowym pracy. Nie są przy tym związani ustawowym terminem. Zmiany dokonane w układzie zbiorowym wymagają zgody zakładowej organizacji związkowej. Forma uzgodnienia z organizacją związkową dotyczy też regulaminu wynagradzania, z tym że w przypadku braku takiej organizacji pracodawca może dokonać uzgodnienia z przedstawicielem pracowników.

 


Usługi powiązane z tym tematem:Wsteczdo góry
Poleć stronę:
Wiadomość nie została wysłana
Wypełnij właściwe pola
Dziękujemy za polecenie naszej strony znajomemu
* Adres e-mail odbiorcy
* Adres e-mail nadawcy
Zarejestruj
Rejestracja użytkownika się nie powiodła
Nazwa użytkownika jest już używana
Hasła nie są identyczne
Wypełnij właściwe pola
Użytkownik został utworzony
Wpisz adres e-mail
(minimum 6 znaków)
*- wymagane pola